News Bureau | University of Illinois

NewsBureauillinois
University of Illinois at Urbana-Champaign logo

Article »

College of Business honors students at annual banquet

6/10/2009 | Barlow LeVold, College of Business Communications | 217-244-8146; jbl@illinois.edu

[ Email | Share ]

EDITORS: Only students who signed release forms with the College of Business are included in this list.

CHAMPAIGN, Ill. — The College of Business at the University of Illinois honored its students in April at its annual awards banquet.

The recipients and their awards (EDITORS:  See list):

Nationally recognized as a leading business school, the U. of I. College of Business has outstanding programs in accounting, business and finance at the undergraduate, graduate and professional levels. The college enrolls approximately 3,000 undergraduates and 1,000 graduate students in MBA, master’s and doctoral programs.


COLLEGE OF BUSINESS AWARD WINNERS

ALLERTON – Aaron Smith, Business International Programs Scholarship

ARLINGTON HEIGHTS – Bruce Ackerman, Mary Sparks Alley Scholarship; Stephen Kaplan, Business Loyalty Scholarship; Michael Nathanson, C. Rollin Niswonger Accountancy Advancement Fund; Elizabeth Pham, Kenneth W. Perry Scholarship; Kathryn Szejka, Russo Scholarship

AURORA – Shelly Aggarwal, Business International Programs Scholarship; Alexander Belkovsky, Richard N. and Lesley Kessler Scholarship; Jared Marchiando, Mary Sparks Alley Scholarship, Robert P. Reuss Scholarship; Stephanie Soles, Cameron Banking Scholarship; Gregory Udouj, Marjorie Sells Carter Scholarship

BELLEVILLE – Jared Abert, Business International Programs Scholarship; Alexa Adrian, Business International Programs Scholarship; Ryan Geolat, Kenneth W. Perry Scholarship, True Partners Consulting Award

BELLWOOD – LaNesha Lewis, Business Access Scholarship

BELVIDERE – Grace Larson, Mary Sparks Alley Scholarship

BENSENVILLE – Thomas Van Jacobs, Business Access Scholarship

BERKELEY – Elizabeth Thomas, Leiby S. Hall Scholarship, Dean’s Scroll Award

BERWYN – Anthony Albino, Kenneth W. Perry Scholarship

BLOOMINGDALE – Gloria Gonzalez, Leiby S. Hall Scholarship; Sara Zanghi, John W. Queenan Scholarship

BLOOMINGTON – Daniel Gilpin, Robert R. and Alyce K. Lauber Scholarship; Allen Hays, Hugh W. Frey Scholarship; Kathryn McNeese, Mary Sparks Alley Scholarship

BOURBONNAIS – Michael Notton, Leiby S. Hall Scholarship, Albert and Mildred Vondenbosch Scholarship

BROADVIEW – Rafiat Akeju, Business Access Scholarship, Peter M. Labadie & Suzanne L. Saxman Scholarship

BUFFALO GROVE – Philip Nguyen, Harold V. & Caroline H. Miller Scholarship

BULL VALLEY – Sarah Newlon, Russo Scholarship

CAMERON – Larissa Prentice, Business Access Scholarship

CANTON – Michael Chandler II, C. Rollin Niswonger Accountancy Advancement Fund, Ken and Betty Hughes Scholarship

CANTRALL – Brody Vollrath, Mary Sparks Alley Scholarship

CAROL STREAM – Lauren Langhammer, Milton & Margaret Darr Scholarship; Beeraj Patel, Business International Programs Scholarship

CARTHAGE – Paul Scheetz, Lowell N. Johnson Scholarship, Mead Family Foundation Endowed Scholarship

CHAMPAIGN – Christine Adeoye, Business Access Scholarship; Erin Baran, Business Access Scholarship; Kevin Brown, Business International Programs Scholarship; Christine Cheng, Business International Programs Scholarship, Delta Sigma Pi Scholarship; Michelle DeKeyrel, Alice Waldoff Scholarship; Morgan Gilman, Mary Sparks Alley Scholarship, Cornelius F. Dore Scholarship; Kaitlin Holcomb, Hugh W. Frey Scholarship, Leiby S. Hall Scholarship; Daniel Ito, Stafford Scholarship; Amanda Lerner, Business International Programs Scholarship; Michelle Morrissey, Mary Sparks Alley Scholarship, David Kinley Educational Foundation Scholarship; Alexandra Penwell, Leiby S. Hall Scholarship; Anthony Petruzzello, Huron Consulting Group Scholarship; Angela Randle, James R. Cantalupo Scholarship; Hanna Solecka, Caterpillar Excellence Scholarship

CHICAGO – (08) Phillip Liu, Cameron Banking Scholarship; Xiao Luo, Business Access Scholarship; David Rodriguez, Chris Perry Scholarship
(09) Alis Wu, Business Access Scholarship
(11) Feifan Wang, Business International Programs Scholarship
(12) Xiaoying Hou, Business International Programs Scholarship
(16) Alice Cho, Business Access Scholarship; Siu Huang, Business Access Scholarship; Alfred Lei, Business Access Scholarship
(19) Lesley Winbush, John A. Schoen Entrepreneurial Scholarship
(20) Tejonne Vinson, Business Access Scholarship
(22) Brian Soto, Chas Edelstein Scholarship
(23) Trevor Densmore, Business Access Scholarship; Ulysses Ochoa, Leiby S. Hall Scholarship
(26) Kemy Acacia, Business International Programs Scholarship
(28) Leon Harrell, Leiby S. Hall Scholarship
(29) Cynthia Munoz, Chris Perry Scholarship; Frank Olivo, Business International Programs Scholarship
(30) Kristin Day, Chas Edelstein Scholarship; Katherine Regal, Leiby S. Hall Scholarship
(32) Daniel Ramirez, Leiby S. Hall Scholarship
(34) Justin Rivera, H&R Kantz Moede Scholarship
(37) Ebonie Davis, H&R Krantz Moede Scholarship
(41) Rabia Halim, Business Access Scholarship; Norell Viray, Business Access Scholarship
(43) Alicia Burks, Caterpillar Excellence Scholarship, Cynthia and Dan Helle Scholarship; Joshua Davenport, Business International Programs Scholarship, Donald & Anne Edwards Scholarship; Vincent Lewis, Business International Programs Scholarship
(46) Kyle Janczak, Chris Perry Scholarship
(51) George Martinez, Business Access Scholarship, Glenn Winokur Scholarship; Sean Veal, Chas Edelstein Scholarship
(52) Chelsa Moore, Business Access Scholarship
(57) Alma Aguila, Caterpillar Excellence Scholarship
(59) April Nwatah, Business Access Scholarship

CHRISMAN – Taylor Ross, Juanita Elledge Scholarship

CICERO – Concepcion Linares, Mary Sparks Alley Scholarship; Justin Saenz, Business Access Scholarship, Peter M. Labadie & Suzanne L. Saxman Scholarship

COAL VALLEY – John Lohr, Leiby S. Hall Scholarship, Robert R. and Alyce K. Lauber Scholarship

COUNTRY CLUB HILLS – John Nixon, Caterpillar Excellence Scholarship

CREST HILL – Gloria Paromo, Hanley Group Scholarship

CRYSTAL LAKE – Shaistah Bahrainwala, John A. Schoen Entrepreneurial Scholarship, Katharina and Everett V. Westmeyer Scholarship

DARIEN – Corissa Dionisio, Mesirow Financial Inc. Scholarship; Daniel Miller, Robert R. and Alyce K. Lauber Scholarship; Muffadal Saylawala, Leiby S. Hall Scholarship, Richard N. and Lesley Kessler Scholarship, Mead Family Foundation Endowed Scholarship; Lee Vicek, Mary Sparks Alley Scholarship

DECATUR – Brian Bajjalieh, Leiby S. Hall Scholarship; Chad Brown, Business International Programs Scholarship, Leiby S. Hall Scholarship; Ashley Cruz, Leiby S. Hall Scholarship; Nathan Martin, Leiby S. Hall Scholarship, Business International Programs Scholarship; Brock Perkes, Leiby S. Hall Scholarship

DE KALB – Zhiwei Ying, Business International Programs Scholarship

DEER PARK – Suzanne Brindise, Leiby S. Hall Scholarship, Mead Family Foundation Endowed Scholarship; Kelsey Karmell, Mary Sparks Alley Scholarship, FMC Award of Excellence Scholarship

DEERFIELD – Jamie Furst, Leiby S. Hall Scholarship; Bailey Hatch, Business International Programs Scholarship, Leiby S. Hall Scholarship; Justin Malina, Hugh W. Frey Scholarship; Lisa Weitzman, John L. and Ruth B. Morton Scholarship, Howard Thomas Scholarship; Scott Wolf, Leiby S. Hall Scholarship

DES PLAINES – Jessica Oh, Business International Programs Scholarship; Mark Paik, Leiby S. Hall Scholarship

DOWNERS GROVE – Nicholas Mihalopoulos, Harold V. & Caroline H. Miller Scholarship

DUNLAP – Elizabeth Haupt, Willard A. Reed Memorial Scholarship; Benjamin Kim, Kenneth W. Perry Scholarship; Matthew Zmuda, Willard A. Reed Memorial Scholarship

DUQUOIN – Calen Campanella, Mary Sparks Alley Scholarship, Leiby S. Hall Scholarship

EAST PEORIA – Roy Beckham, Illinois Venture Capital Association Scholarship

EAST ST. LOUIS – Jeremy Johnson, Business Access Scholarship; Darnell Leatherwood, Gerald M. Marks Memorial Scholarship; Beanca Nicholson, College of Business Scholarship

EFFINGHAM – Julia Buhnerkempe, Emerson Cammack Undergraduate Scholarship, Leiby S. Hall Scholarship

ELGIN – Alain Sothikhoun, C. Rollin Niswonger Accountancy Advancement Fund, Kenneth W. Perry Scholarship; Carolyn Tran, Leiby S. Hall Scholarship

ELK GROVE VILLAGE – James Moon, Kenneth W. Perry Scholarship; Dominic Storto, Business International Programs Scholarship

ELMHURST – Robert Valdes, CNA Foundation Scholarship

ELWOOD – Kevin Bernhard, Hugh W. Frey Scholarship

EVANSTON – Kalin Meyer, Leiby S. Hall Scholarship

EVERGREEN PARK – Robert Hunter, Leiby S. Hall Scholarship; Thomas Skalitzky, Mary Sparks Alley Scholarship

FAIRVIEW HEIGHTS – Bradley Beebe, Business International Programs Scholarship

FARINA – Bethany Kramer, Peggy Pool Graening Scholarship, Leiby S. Hall Scholarship

FLAT ROCK – Kathleen Racop, Business Access Scholarship

FLOSSMOOR – Ashton Clark, CNA Foundation Scholarship, Leiby S. Hall Scholarship; Ryan Clark, CNA Foundation Scholarship, Cozad Entrepreneurship Scholarship; Kassandra Hasty, Mary Sparks Alley Scholarship, Donald & Anne Edwards Scholarship; Ashley Williams, Mary Sparks Alley Scholarship, Business International Programs Scholarship

FOREST PARK – Cara White, Warren H. Fuermann Scholarship, Mead Family Foundation Endowed Scholarship

FRANKLIN PARK – Francisco Ramirez, Caterpillar Excellence Scholarship, Hanley Group Scholarship

FREEPORT – Daniel Polhill, Stafford Scholarship

GALESBURG – Spencer Guerrero, Business Access Scholarship

GLEN ELLYN – Christina Voltaggio, Department of Accountancy Award

GLENCOE – Michael Rochman, College of Business Division of Rehabilitation Scholarship

GLENVIEW – Paula Chuchro, Leiby S. Hall Study Abroad Scholarship; Janet Lee, Taslitz Family Scholarship, Joel D. and Analee Weisman Award

GRAYSLAKE – Michael Shaffer, Mary Sparks Alley Scholarship, Edward Whitaker Student Award

GURNEE – Georgia Katsoolias, Mary Sparks Alley Scholarship; Jennifer Salisbury, Mary Sparks Alley Scholarship

HARRISBURG – Adam West, Leiby S. Hall Scholarship, Joel D. and Analee Weisman Award

HARVEY – Latrice Willis, Business Access Scholarship

HAWTHORN WOODS – Jeff Rohalla, Business International Programs Scholarship; Andrew Werner, Business International Programs Scholarship

HIGHLAND PARK – Ryan Bloom, Robert R. and Alyce K. Lauber Scholarship; Brittany D’Arcy, Marie E. Madigan Scholarship, Peter and Susan Schaeffer Scholarship; Charles DeGarmo, Department of Accountancy Award; Kyle Lindsay, Robert R. and Alyce K. Lauber Scholarship; Dana Mason, Mary Sparks Alley Scholarship; Robert Schuster, Mary Sparks Alley Scholarship, Michael K. Magill Scholarship

HILLSIDE – Brittany Geary, Business Access Scholarship

HINSDALE – Andrew Chapello, Business International Programs Scholarship

HOFFMAN ESTATES – Anna Brewster, Hugh W. Frey Scholarship; Joshua Hardy, Business International Programs Scholarship; Neal Patel, Business International Programs Scholarship; Shiteng Zhou, Russo Scholarship, Katharina and Everett V. Westmeyer Scholarship

HOMER GLEN – Bryan Finnegan, Leiby S. Hall Scholarship

HOMEWOOD – Emily Hurtubise, Mary Sparks Alley Scholarship, Mead Family Foundation Endowed Scholarship; Mark Lyznicki, Business International Programs Scholarship, DePuy Inc. Award, Robert A. Morgan Family Scholarships; Rachel Rodgers, Heiken Scholarship

INVERNESS – Kara Burlinski, Huron Consulting Group Scholarship

JACKSONVILLE – Brock Jenkins, Russo Scholarship; Ashley Pennell, Business International Programs Scholarship

JOLIET – Bryan MacFarlane, Robert R. and Alyce K. Lauber Scholarship; Archana Singavi, Harold V. & Caroline H. Miller Scholarship; Johnathan Wilson, Leiby S. Hall Scholarship

LADD – Nicole Manning, Kenneth W. Perry Scholarship

LA GRANGE PARK – Melissa Shields, Business International Programs Scholarship

LAKE FOREST – Matthew O’Neill, Russo Scholarship; Elizabeth Rahn, Peggy Pool Graening Scholarship, Leiby S. Hall Scholarship

LAKE ZURICH – Jia Meng, Robert R. and Alyce K. Lauber Scholarship

LANSING – Danielle Mitchell, Business International Programs Scholarship; Krista Sufie, Business Access Scholarship

LEMONT – Jason Luksis, Hugh W. Frey Scholarship

LIBERTYVILLE – Teresa FioRito, Leiby S. Hall Scholarship; John Friestedt, Department of Accountancy Award; Neha Gore, Business International Programs Scholarship

LINCOLNWOOD – Steven Chin, BKD LLP Scholarship; Esteban Lee, Business Access Scholarship

LINDENHURST – Heather Pease, Mary Sparks Alley Scholarship

LISLE – Stephanie Stanton, Business Access Scholarship

LOMBARD – Diana Baren, Business International Programs Scholarship; Lauren Wittert, Mary Sparks Alley Scholarship

LONG GROVE – Jordan Feffer, Leiby S. Hall Study Abroad Scholarship; Bradley Graham, Thomas R. Green Scholarship; Jessica Graham, Leiby S. Hall Scholarship, Russo Scholarship

MARENGO – Sandra Popovic, Mary Sparks Alley Scholarship

MARION – Michael Neilsson, Business Access Scholarship

MARKHAM – Zaneta Dabney, Business International Programs Scholarship

MATTESON – Nicholas Fogle, Business International Programs Scholarship; Naja Hawk, Donald & Anne Edwards Scholarship

MONMOUTH – Amanda Gillen, John A. Schoen Entrepreneurial Scholarship

MONTGOMERY – Dolapo Olorode, Business International Programs Scholarship, William Campfield Minority Student Award

MONTICELLO – Carson King, Robert R. and Alyce K. Lauber Scholarship; Brent Rhodes, Mary Sparks Alley Scholarship, FMC Award of Excellence Scholarship

MORRIS – Ashley Rivera, Glenn Winokur Scholarship

MORTON – Timothy Amstutz, Stafford Scholarship, Steven N. Miller Scholarship; Grace Sears, Mary Sparks Alley Scholarship

MOUNT PROSPECT – Theodore Dimiropoulos, Mead Family Foundation Endowed Scholarship, Leiby S. Hall Scholarship; Adam Keene, Leiby S. Hall Scholarship

MOUNT ZION – Jamie Postlewait, Leiby S. Hall Scholarship

MUNDELEIN – Sean Black, Russo Scholarship; Kevin Joy, Business Loyalty Scholarship, Ronald and Myra Jeffris Scholarship; Hugo Martinez, Jeffery Sean Dockins Memorial/Baxter Healthcare Corp. Scholarship; Brittany Metz, Groesbeck Scholarship, Ronald and Myra Jeffris Scholarship

NAPERVILLE – Ashley Arnold, Business International Programs Scholarship; Kyla Bachtell, Marc C. Norton Award, Department of Finance Scholarship, Stein Scholarship for Excellence; Timothy Clark, Department of Accountancy Award; Anthony Greif, Peter and Susan Schaeffer Scholarship; Christine Groesbeck, Leiby S. Hall Scholarship; Eui-Young Kim, Kenneth W. Perry Scholarship; Heathre Knorr, Mary Sparks Alley Scholarship; Erin McClure, Russo Scholarship; Boluwatife Oye, Caterpillar Excellence Scholarship; Evelyn Regalado, Chris Perry Scholarship; Paul Ripsky, Leiby S. Hall Scholarship, Russo Scholarship; Kevin Schaffer, Business International Programs Scholarship; Devneel Vaidya, Mary Sparks Alley Scholarship; Michael Wehrli, Harold V. and Caroline H. Miller Scholarship, Marjorie Sells Carter Scholarship; Daniel Wenhold, Thomas and Carlene Shade Scholarship

NEW ATHENS – Kymberly Ruhmann, Business International Programs Scholarship

NEW LENOX – Kyle Branyik, Marjorie Sells Carter Scholarship

NILES – Michael Casey, Robert R. and Alyce K. Lauber Scholarship

NORRIDGE – Matthew Wloczkowski, Marjorie Sells Carter Scholarship

NORTHBROOK – Daniel Dorfman, Hugh W. Frey Scholarship; Adam Goldblatt, Robert R. and Alyce K. Lauber Scholarship; Brandon Goldblatt, Robert R. and Alyce K. Lauber Scholarship; Jason Kozin, Business International Programs Scholarship; Steven Markowitz, Cameron Banking Scholarship; Benjamin Patzik, Hugh W. Frey Scholarship, Leiby S. Hall Scholarship; Zachary Shaftal, Caterpillar Excellence Scholarship; Cynthia Wong, Mary Sparks Alley Scholarship, Richard N. and Lesley Kessler Scholarship

OAK LAWN – Jason Aguiar, Leiby S. Hall Scholarship, Illinois Venture Capital Association Scholarship; Alyssa Beltran, Caterpillar Excellence Scholarship; Matthew Gorman, Business International Programs Scholarship; Andrew Janik, Russo Scholarship; Iwona Krzysiak, Business Access Scholarship

OAK PARK – Steven Marifjeren, Business Loyalty Scholarship; Priya Shah, Business International Programs Scholarship

ORLAND PARK – Courtney Cooper, Mary Sparks Alley Scholarship, BP America Scholarship; Allison Cruise, Leiby S. Hall Scholarship, Dean’s Scroll Award; Caitlin Griffin, Leiby S. Hall Scholarship; Jennifer Griffith, Business International Programs Scholarship; Sean McAndrew, C. Rollin Niswonger Accountancy Advancement Fund, Robert O. and Dolores A. Palmer Scholarship; Tomas Stonkus, Cameron Banking Scholarship; Jessica Wic, Lloyd Morey Memorial Award

OWANECO – Kathryn Menichetti, Anna Lou Johnston Roth Scholarship

PALATINE – Victor Canestrini, Business Access Scholarship; Taylor How, Russo Scholarship; Alice Kiehl, Leiby S. Hall Study Abroad Scholarship; Kellie Kinsella, Mary Sparks Alley Scholarship, John A. Schoen Entrepreneurial Scholarship; Julie McDaniel, Huron Consulting Group Scholarship; Sarah McDaniel, Leiby S. Hall Scholarship, Hugh W. Frey Scholarship; Chelsea Roseri, Mary Sparks Alley Scholarship, FMC Award of Excellence Scholarship

PALISADES PARK – Jonathan Ahn, Business Access Scholarship

PALMER – Sarah Tryon, Anna Lou Johnston Roth Scholarship

PALOS HEIGHTS – Allison Brett, Business International Programs Scholarship, William Campfield Minority Student Award, Marvin and Susan Moses Scholarship; Sarah Brett, Mary Sparks Alley Scholarship, David Kinley Educational Foundation Scholarship; Melissa Doherty, College of Business Division of Rehabilitation Scholarship, Leiby S. Hall Scholarship; Lucas Schumann, John A. Schoen Entrepreneurial Scholarship

PALOS PARK – Alex Freniere, Robert R. and Alyce K. Lauber Scholarship

PARK RIDGE – Daniel Hejza, Mary Sparks Alley Scholarship, FMC Award of Excellence Scholarship; Anne Lardner, Business International Programs Scholarship; Jeremy Nuzzo, Abrahamson Scholarship, Mary Sparks Alley Scholarship, Max & Miriam Tarble Scholarship; Alexander Schallmo, John A. Schoen Entrepreneurial Scholarship, Dean’s Scroll Award; Daniel Schallmo, Mary Sparks Alley Scholarship, Stanley N. Gore Scholarship; Maura Schelhammer, Business International Programs Scholarship; Jan Wisniewski, Leiby S. Hall Scholarship

PEKIN – Meagan Given, Caterpillar Excellence Scholarship

PEORIA – Tiffany Chan, Willard A. Reed Memorial Scholarship; Michael Gamage, Hugh W. Frey Scholarship, Marjorie Sells Carter Scholarship, Leiby S. Hall Scholarship; Meng Zhang, Caterpillar Excellence Scholarship

PLAINFIELD – Efren Beltran, James R. Cantalupo Scholarship; Sara Hafezi, Leiby S. Hall Scholarship; Alonzo Palomares, Business International Programs Scholarship

PONTIAC – Michael Schulz, H&R Krantz Moede Scholarship

RIVERWOODS – Jeffrey Glickman, Hugh W. Frey Scholarship

ROBINSON – Varun Karkhanis, Mead Family Foundation Endowed Scholarship, Taslitz Family Scholarship

ROLLING MEADOWS – Joseph Lee, Business International Programs Scholarship

ROSELLE – Nanditha Vasavan, Mary Sparks Alley Scholarship, David Kinley Educational Foundation Scholarship

ST. CHARLES – Julie Valentyn, John L. and Ruth B. Morton Scholarship

SCHAUMBURG – Colin O’Keefe, Business International Programs Scholarship; Trisha Phadke, Cynthia and Dan Helle Scholarship, Honors Program Class of 2008 Scholarship; Henry Soong, John A. Schoen Entrepreneurial Scholarship; Eve Yanaki, Hiram W. Belnap Scholarship, Stein Scholarship for Excellence; Kelly Zoellick, C. Rollin Niswonger Accountancy Advancement Fund

SHABBONA – Alexander Johnson, Leiby S. Hall Scholarship

SHOREWOOD – Jawwad Akhtar, Dean’s Scroll Award; Anthony Griglione, Dean’s Scroll Award, Alice Waldoff Scholarship; Steve Marciniak, Cardinal Health Scholarship

SKOKIE – Brian Kelinson, Business Access Scholarship; Adil Lakhani, Society of Industrial & Office Realtors Award, Lloyd Morey Memorial Award; Raymond Mok, Rutvij Desai & Raj Patel Scholarship; Saly Sebastian, Chris Perry Scholarship

SMITHTON – Timothy Mueller, Steve Workman Scholarship

SOUTH BARRINGTON – Michelle Chin, Business International Programs Scholarship

SOUTH ELGIN – Lauren Greener, Robert O. and Dolores A. Palmer Scholarship

SPRINGFIELD – Justin Cudmore, Leiby S. Hall Study Abroad Scholarship; Allison LaBelle, Mary Sparks Alley Scholarship, Sidney J. Taylor Memorial Student Award

STOCKTON – Alyssa Jones, H&R Krantz Moede Scholarship

STREATOR – Jenna Mehalic, Leiby S. Hall Scholarship

SWANSEA – Mallory Green, Peggy Pool Graening Scholarship

SYCAMORE – Michelle Fogelsanger, Steven H. and Dawn M. Lavin Scholarship

TAYLORVILLE – Nolan Drea, Anna Lou Johnston Roth Scholarship; Kyle Hempen, Anna Lou Johnston Roth Scholarship; Kyle Sassatelli, Anna Lou Johnston Roth Scholarship; William Waddell, Anna Lou Johnston Roth Scholarship

TINLEY PARK – Jeffrey Goodman, Business International Programs Scholarship

URBANA – Jacqueline Abrahms, Steven H. and Dawn M. Lavin Scholarship; Beni-De Dieu Atibalentja, CNA Foundation Scholarship; Adam Jackson, Philip and Cheryl Rushing Alpha Kappa Psi Award; Angelia Naquayoma, Leiby S. Hall Scholarship; Han Zhou, Business Access Scholarship

UNIVERSITY PARK – Andrea Millender, Business Access Scholarship; Ashley Wallace, H&R Krantz Moede Scholarship

VALMEYER – Melanie Garleb, Leiby S. Hall Scholarship

VERNON HILLS – Sarah Romberg, Mary Sparks Alley Scholarship, Gloria A. and Paul M. Dauten Jr. Scholarship; Amy Shen, Business Access Scholarship

WALNUT – Haley Franks, Business Access Scholarship

WASHINGTON – Brent Kerby, Mary Sparks Alley Scholarship, Trone Scholarship; Matthew LeBlanc, George H. and Gertrude J. Schiff Scholarship

WATSEKA – Heidi Hasselbring, Hiram W. Belnap Scholarship, Paul C. Fulton Scholarship, Leiby S. Hall Scholarship

WAUCONDA – Diana Mazuera, John A. Schoen Entrepreneurial Scholarship; Justin Wishne, Business International Programs Scholarship, Dean’s Scroll Award

WAUKEGAN – Rashaad Mayo, Peter M. Labadle & Suzanne L. Saxman Scholarship

WEST CHICAGO – Elise Beis, Emerson Cammack Undergraduate Scholarship, Caterpillar Excellence Scholarship, James J. and M. Joan Stukel Scholarship; Paul Warkins, Business Access Scholarship, Peter M. Labadie & Suzanne L. Saxman Scholarship

WESTCHESTER – Ernest Baker, Rolls Royce Scholarship

WESTERN SPRINGS – Allie Marconi, Business International Programs Scholarship

WESTMONT – James Lenihan, Robert R. and Alyce K. Lauber Scholarship

WHEATON – Paulina Boonman, Leiby S. Hall Study Abroad Scholarship; Fraser Kinnear, Steven N. Miller Scholarship; Christine Ward, Mary Sparks Alley Scholarship; Michael Webb, Illinois Venture Capital Association Scholarship

WILLOWBROOK – Kelsey Isaacson, Mary Sparks Alley Scholarship

WINFIELD – David Light, Groesbeck Scholarship; Margaret Stremel, Mary Sparks Alley Scholarship

WOODRIDGE – Melissa Manjarres, Taslitz Family Scholarship

OUT-OF-STATE

INDIANA, Carmel – Tyler Schehl, Business Alumni Association Undergraduate Scholarship, Stanley N. Gore Scholarship

KENTUCKY, Louisville – Christina Singer, Marie E. Madigan Scholarship, David P. Middlemas Scholarship

Versailles – Leah Lakarosky, Milton & Margaret Darr Scholarship

MARYLAND, Bethesda – Christine Hwang, Business International Programs Scholarship
                   
Potomac – Catherine Lien, Department of Finance Scholarship
                        
Silver Spring – Jamie Lin, Charles L. and Garland B. Fletcher Scholarship

MASSACHUSETTS, North Andover – Kristine Hanson, Robert Mautz Honorary Scholarship, George H. and Gertrude J. Schiff Scholarship

MICHIGAN, Southfield – Whitney Terrell, Caterpillar Excellence Scholarship, College of Business Scholarship

MINNESOTA, Woodbury – Douglas Sutherland, James J. and June D. Gustat Scholarship, Janice Flora Wilkinson Scholarship

MISSOURI, Chesterfield – Jamie Dalin, Thomas M. and Julie E. Scott Scholarship

St. Louis – Claire Mathias, Mary Sparks Alley Scholarship; Ravi Nemani, Mary Sparks Alley Scholarship

NEW JERSEY, Califon – Stephen Therrien, Hugh W. Frey Scholarship
 
Kinnelon – Justin Feinberg, George H. and Gertrude J. Schiff Scholarship, Barent and Jessie Springsted Scholarship
                 
Marlboro – Gaurav Gupta, Business Loyalty Scholarship, James R. Hall Scholarship

OHIO, Bexley – Olga Malkiman, James J. and June D. Gustat Scholarship

Cincinnati – Eric Shen, Albert and Mildred Vondenbosch Scholarship; Belinda Wen, Peggy Pool Graening Scholarship

OKLAHOMA, Tulsa – Nimisha Shah, Business International Programs Scholarship

PENNSYLVANIA, Philadelphia – Abraham Oliver, Business Access Scholarship

TEXAS, Spring – Ryan Johnson, John L. and Ruth B. Morton Scholarship

OUT-OF-COUNTRY

ARGENTINA, Buenos Aires – Lisandro Tsai, Business International Programs Scholarship

PUERTO RICO, San Juan – Beatriz Mendoza, Thomas R. Green Scholarship; Enrique Mendoza, College of Business Scholarship

TAIWAN, Taipei – Audrey Ying, Business International Programs Scholarship

[ Email | Share ]

Highlights »